Başkan BELOVACIKLI’dan Gündeme Dair Açıklamalar

Başkan BELOVACIKLI’dan Gündeme Dair Açıklamalar

    “İki canımız gitti.

     İki tane güzeller güzeli meleğimize kıydılar.Birine Ağrı’da diğerine Ankara’da..Eylül’ümüze kıydılar henüz 8 yaşındaydı.Leyla’mıza kıydılar o da henüz 4 yaşındaydı sadece.Hepimiz tepki gösterdik.Hepimizin gözlerinden yaşlar döküldü, ağzımızdan sitemkar sözler eksik olmadı.Peki ne oldu?

     Birazcık geçmişe gidelim.Birtane Özgecan’ımız vardı bizim.Vahşice katledilen.Hedefleri olan bir gencimiz, canımız..Ne oldu peki?Adına parklar, binalar yapıldı.Ne mi oldu?Yaşamadı, unutuldu.Şimdi de durum farklı değil.Ülkemizin geldiği bu son noktada böyle vahşice olaylardan sonra ne kadına şiddet bitti, ne de çocuk istismarı.Türkiye olarak geldiğimiz durum tam da bu.

     Şimdi idam konuşuluyor, başka cezalar konuşuluyor.Peki bu yavrularımız gibi nice canlarımız vahşice öldürüldüğünde verilen yasa teklifleri ne oldu.REDDEDİLDİ!!!Korkumuz belli.Bizim korkumuz yine hiçbir yaptırım yapılmaması..Yine böyle insan denemeyecek şahsiyetlerin takım elbiseyle çıkarıldığı mahkemelerde iyi hal durumunu gözlemleyeceğiz belkide.Yine yeni canlarımız gidecek.

     Düşünülmesi gereken şudur.Ülkemizi yönetenler ve TBMM’de ki 600 Milletvekili’nin kendi çocuklarına böyle vahşetler yapılsa sergileyecekleri tavır ne olurdu.Cevap burada gizli.Bizim canlarımız gitti, evet geri de gelmeyecekler ama en azından acılı ailelerinin merhametli yüreğine bir tutam da olsa su serpilecek.

     Unutulmamalıdır ki..

     Kadına şiddet ve çocuk istismarı güçlülük değil zayıflıktır, pisliğin tam ortasıdır.Yapacağımız şeyler Leyla ve Eylül gibi nice geleceğimiz için parklar, bahçeler yapmak değildir.Onları koruyacak yasalar çıkartmaktır.Onları yaşatmaktır.

     Bu vesileyle de bizim en kıymetlilerimiz olan ve her zaman öyle kalacak olan Eylül ve Leyla’mızın acılı anne ve babasına Allah’tan sabır dilerim.”

Osman BELOVACIKLI

Gerze Belediye Başkanı


gerze fotoğrafları