Doğalgaz Protokolü İmzalandı

Doğalgaz Protokolü İmzalandı

    İlçemizde merakla beklenen ve ilgiyle takip edilen doğalgaz projesinde çalışmaları yürüten Akmercan Doğalgaz ile Gerze Belediyesi arasında protokol imzalandı.

    Gerze’ye yapılacak olan Doğalgaz hatları, doğalgaz dağıtım şebekeleri ve oluşacak üst yapı tamiratları ile ilgili imzalanan protokolde Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, Akmercan Genel Müdürü Yunus KESGİN, Akmercan Bölge Müdürü Necmettin ERİKCİ, Sinop Şantiye Şefi Bilal BOZTOPRAK, Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet AYDIN, Belediyemiz Fen İşleri Müdürü İnşaat Mühendisi Özgür BÜYÜK ve Atatürk Mahallesi Muhtarı Rıza ÖZTÜRK yer aldı.

    Geçtiğimiz günlerde talepleri üzerine Belediye Başkanımızı ziyarete gelen Atatürk Mahallesi sakinlerini temsilen katılan Muhtar Rıza ÖZTÜRK’e açıklamalarda bulunan şirket yetkilileri gerekli incelemelerin gün itibariyle başlatılacağını ve çalışmaların bu doğrultuda devam edeceğini belirttiler.2017 yılından bu yana yapılan çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan yetkililer anlaşma gereği 2017 yılında Atatürk Mahallesi’ne 5 km. hat döşediklerini belirterek, 2018 yılı içerisinde de ilçemiz Hamidiye Mahallesi ve 19 Mayıs Mahallesine toplam 10 km. gaz hattı döşeyeceklerini söylediler.

    Gerçekleştirilen protokol imzalama töreninde anlaşmaya varılmasının ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız ise yaptığı açıklamada; “Gördüğünüz üzere her çalışmamızda olduğu gibi ilçemizin doğalgaz projesi kapsamında da imzalarımızı şeffaf bir anlayışla herkese açık bir şekilde atıyoruz.Bazı siyasi rant gözeten vatandaşlar yürütmekte olunan doğalgaz çalışmaları ile ilgili CİMER ve BİMER’e şikayet dilekçelerinde bulunmuşlardı.Özellikle vurgulamak isterim ki bizler Gerze’nin bir adım ileriye gidebilmesi ve vatandaşın refah seviyesini yukarılara çekebilmek adına mücadele ediyoruz.Yani diyoruz ki, doğalgaz çalışmalarını yavaşlatma veya durdurma gibi şeyler söz konusu dahi olamaz.Bunların hepsi tamamen saçmalıktır.Şirketinde açıkladığı üzere protokol gereği 2017 yılı sonunda başlatılan çalışmalarda aynı yıl içerisinde Atatürk Mahallesi’ne 5 km. gaz döşendi.Devam eden çalışmalarda yine protokol gereği 2018 yılında 19 Mayıs Mahallesi ve Hamidiye Mahallesi’ne 10 km.hat döşenecek.Alnımız ak, yüzümüz pek.Vatandaşımızın çıkarları doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarda imzaları atılan protokol halkın takdiri doğrultusunda atılmıştır.İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun.” Dedi.

    Belediye Başkanlığı olarak Doğalgaz hatları, doğalgaz dağıtım şebekeleri ve oluşacak üst yapı tamiratları hususunda imzalanan protokolün ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diler, saygılar sunarız.


gerze fotoğrafları