GENÇBANK GERZE Hayata Geçiyor!

GENÇBANK GERZE Hayata Geçiyor!

    Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Gerze Belediyesi Ortaklığı ile GENÇBANK GERZE Hayata Geçiyor!

    Sosyal Sorumluluk Projeleri ile Gerze’yi Güzelleştirmeye Katkıda Bulunacak 15-25 Yaş Arası Genç Gönüllü Yürütücü Ekip Arkadaşları Arıyoruz!

 

    Gerze Belediyesi ortaklığı ve Toplum Gönüllüleri Vakfı yürütücülüğü ile gençlerin sosyal hayata katılımlarını ve ilçemizi daha da iyi bir yer haline getirmek için geliştirecekleri sosyal sorumluluk, eğitim ve gençlik alanındaki projelerini küçük hibeler ile destekleyecek olan Gerze GençBank faaliyetlerine başlıyor! Eğer sen de yürütücü ekipte yer alarak genç arkadaşlarının geliştirecekleri projelere destek olmak ve dünyayı güzelleştirmek istiyorsan, aşağıda yer alan formu doldurabilirsin!

    Öncelikle sana GençBank konusunda bilgi verelim!

    GençBank, 2011 yılından beri Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından koordine edilen ve yerel kurumların ev sahipliğinde gerçekleşen bir gençlik çalışması modelidir.

    GençBank’la 15- 25 yaş arası bütün gençler, yerellerinde gördükleri sorunlara veya ihtiyaçlara yönelik fikirler üretmekte, bu fikirleri projeye dökmekte, ve akranlarının desteği ile projelerini hayata geçirmektedirler.

    Hatta GençBank’ı daha iyi anlaman için şu videolar sana yardımcı olabilir:

    Yaratıcı Fikirler - Gerçek Projeler: GençBank (Nedir) ?

    https://www.youtube.com/watch?v=cP_c50GE7aQ

    GençBank (Nasıl İşler?)

    https://www.youtube.com/watch?v=TLnOYMurBoY

    GençBank Ekibine Katıl!

    https://www.youtube.com/watch?v=k8Pu5SWW8IM

    Toplum Gönüllüleri Vakfı da, 2018/2019 GençBank sürecinde, GençBank projesini daha fazla yerelde uygulamak amacı ile "GençBankYeni Uygulama Yerleri Çağrı"sına çıkmıştı. 20 Temmuz tarihinde sonlanan çağrıya 15 farklı yerel kurum başvurdu ve gerçekleştirilen değerlendirmeler sonucu bunlar arasından Gerze GençBank hayata geçmeye hak kazandı.

    Bundan sonraki süreçte ilk olarak 6 gencimizi proje yürütücüsü olarak belirleyecek, daha sonra anket çalışmaları yürüterek ilçemizde yaşayan gençlerin hangi alanlarda eksiklikler gördüğüne dair fikirlerini alacak, bu değerlendirmelere göre ilçemizde yaşayan gençlerimizi projeye yapmaya davet edecek ve uygun projeleri maddi ve manevi olarak yürütücü ekibimizle destekleyeceğiz. Ama ilk işimiz yürütücü ekibi belirlemek!

    Peki Yürütücü Ekibin Görevi Ne Olacak?

    Her yerelde yerel kurum ortaklarının bünyesinde bir araya gelen bir grup genç bu hibe programının yürütücüleri oluyor. Ellerinde bulunan hibenin dağıtımına dair faaliyetlerde bulunan yürütücü ekip, akranlarının sosyal sorumluluk, gençlik ve eğitim gibi proje fikirlerini küçük hibelerle destekliyor.

    Yürütücü ekip, gençleri sosyal sorumluluk projeleri üretmek için harekete geçirmek, yerel yönetimlerle ilişki kurmalarını sağlamak, sosyal becerilerini geliştirmek, proje uygulama aşamalarında danışmanlık ve akran eğitimleri gibi faaliyetlerle akranlarını harekete geçirmektedir.

    Nasıl Katılabilirsin?

    Eğer sen de Gerze'de gençlerin projelerine katkı göstermek, görev almak, desteklemek isterim diyorsan; 16 Eylül 2018 saat 18.00’a kadar senin için hazırladığımız ve aşağıda yer alan başvuru formunu doldurabilirsin.

    Unutma, aradığımız insan sen olabilirsin!

    Haydi gel bu eşsiz deneyimle Gerze’yi hep beraber daha iyi bir yer haline  getirelim!

    Eğer daha fazla bilgi edinmek istersen, Gerze Gençbank Ekip Kolaylaştırıcısı Burak Caner ÇAĞLAYAN’a aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsin.

    E-Posta: burakcaner@gerze.bel.tr

    Telefon: 0368 718 15 47 – 138 (Dahili)

 

    BURAYA TIKLAYARAK YA DA AŞAĞIDAKİ LİNKİ TARAYICININ ADRES ÇUBUĞUNA YAPIŞTIRARAK YÜRÜTÜCÜ EKİBİ BAŞVURU FORMUNA ULAŞABİLİRSİN

    https://goo.gl/forms/VQo4nNRYbXWohEsH2

 


gerze fotoğrafları