Başkan BELOVACIKLI’nın 29 Ekim Kutlama Mesajı

Başkan BELOVACIKLI’nın 29 Ekim Kutlama Mesajı

 

    Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün en büyük eserim diye ifade ettiği Cumhuriyetimizin 
kuruluşunun 95.Yılını kutluyor olmanın büyük coşkusunu ve onurunu yaşıyoruz.

    Kadını, erkeği, yaşlısı ve genciyle dönemin türlü imkânsızlıklarına rağmen inançla ve inatla verilen 
zorlu mücadelelerin ardından tanıştığımız Cumhuriyet ve onun değerleri; bizleri özgürlük, adalet ve demokrasi ile bütünleştiren bir köprü, çağdaş dünyaya açılan büyük bir kapı olmuştur. Yüzbinlerce yiğidimizin uğruna canını verdiği Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının kazanılması ne denli zor ve gayretli olduysa, Bu Cumhuriyetten vazgeçmek ve vazgeçirilmeye çalışılmak da o kadar imkansızdır.

    Kıymetli hanımefendiler, beyefendiler ve Atatürk ilke ve inkılaplarını ebediyen yaşatacak olan gençler..

    Unutulmamalıdır ki..! Canlarımız pahasına kazanılan bu Cumhuriyeti yaşatmaya ve kanlarımızla boyadığımız şanlı bayrağımızı en yükseklerde dalgalandırmaya ilelebet devam edeceğiz.


    95 yıldan buyana Cumhuriyetin sunduğu çağdaş ilkelerle yönetilen ülkemizde kazanımlarımızı korumak, bizi biz yapan ve sarsılmaz bağlarla bağlayan değerlerimizi korumak, kollamak, yaşatmak ve onun evrensel değerlerine sahip çıkmak bizlerden sonra ki nesillere bırakabileceğimiz en büyük mirastır. 

    Bu vesileyle; Laik, demokratik, çağdaş ve tam bağımsız Türkiye’nin güvencesi olan Cumhuriyet’imizin kurulmasında Başta Ulu Önderimiz Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, ebediyete intikal eden devlet adamlarımızın, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmetle anar, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunar, siz değerli ATATÜRK sevdalısı hemşehrilerime sevgi ve selamlarımı gönderirim.”

Osman BELOVACIKLI

Gerze Belediye Başkanı


gerze fotoğrafları