Başkan BELOVACIKLI’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

Başkan BELOVACIKLI’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

 

    “Basın, demokrasinin oluşumunda ve korunmasında önemli bir kavramdır.

    Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de söylediği üzere; “Türkiye basını milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır. Bir düşünce kalesi, düşünce yolu kalesi. Basın görevlilerinden bunu istemek, cumhuriyetin hakkıdır.”

    Gazetecilik fedakarlık isteyen ve binbir cefakarlıkla yapılan bir meslektir.Toplumumuzun bilinçlenmesinde; görsel,işitsel ve yazılı basın tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de oldukça önem arz etmektedir.Topluma doğru haberi verme, objektif ve gerçekçilik anlayışını güden gazetecilerimiz milletimizin vicdanına ses olmaktadır.Taraf ve yandaş olmadan icra edilen bu kutsal meslek Türkiye Cumhuriyeti’nin daima ileri gitmesini sağlayacaktır.

    Halkımızın doğru haber almaya ihtiyacının giderek arttığı günümüzde gazetecilerimizin vazifesi daha da zorlaşıyor. Özgür basın, aydınlık bir toplumun en temel taşıdır. Demokrasinin ve özgürlüklerin ayrılmaz bir parçasıdır. Bir toplumun güçlü olabilmesi ve aydınlık günlere ulaşabilmesinin temelinde özgür basın vardır. İşte bu bilinçte, basın emekçilerimizin ve tüm gazetecilerin, özgürce, sağlıklı koşullar altında, hiç bir baskı altında kalmadan, şiddet görmeden yazmalarını ümit ettiğim yeni bir döneme daha giriyoruz. Gazetecilerimizin düşüncelerinden dolayı tutuklanmadığı bir ülke ve dünya, parmaklıklar arkasında olan gazetecilerimize adalet diliyorum.

    Bu duygu ve düşüncelerlerle; özveri ile mesleğini yapmaya çalışan tüm Gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, saygılarımı sunarım.”

Osman BELOVACIKLI

Gerze Belediye Başkanı


gerze fotoğrafları