Gururumuz Çağatay SEÇKİN’den Başkan BELOVACIKLI’ya Ziyaret

Gururumuz Çağatay SEÇKİN’den Başkan BELOVACIKLI’ya Ziyaret

 

    İlçemizin sevilen simalarından Hülya & Ahmet SEÇKİN’ çiftinin oğlu, Keman üstadı Çağatay SEÇKİN memleketi Gerze’de Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI’yı makamında ziyaret etti.

    İlçemizi ulusal ve uluslararası alanda en iyi şekilde tanıtan gururumuz Çağatay SEÇKİN’le sohbet eden Başkan BELOVACIKLI ilçemizde kültür ve sanat faaliyetleri hakkında sohbet gerçekleştirdi.Çağatay SEÇKİN’in müzik alanında oldukça donanımlı olduğunu ve bu doğrultuda çocukluğundan itibaren ilçemizi ulusal ve uluslararası alanda en iyi şekilde temsil ettiğini belirten Başkan BELOVACIKLI sözlerinin devamında; “Çağatay SEÇKİN, küçüklüğünden itibaren müziğe ve kemana olan merakıyla başarılı olacağının sinyallerini vermişti.Bugün baktığımız noktada ise Çağatay SEÇKİN bizleri en iyi şekilde temsil edip, gururlandırıyor.Burada ki en büyük övgüyü tabii ki ailesi hakkediyor.Çünkü ülkemizde sanat ve spor, üzerine çok düşülen bir meslek olarak görülmüyor.Ancak SEÇKİN ailesi Çağatay’ı merakının üzerine yönlendirip profosyonel eğitimler aldırarak bugün ki başarısının mihenk taşı oldu.İlçemizi gururla temsil eden Çağatay SEÇKİN’e nazik ziyaretinden dolayı teşekkür eder, önümüzde ki yıllarda hedeflediği noktalara gelmesini can-ı gönülden dilerim.” Dedi

    İlçemizin gururu Çağatay SEÇKİN’i tanıyacak olursak;

    Çağatay SEÇKİN, 27 Haziran 2000 tarihinde Sinop’un Gerze ilçesinde dünyaya geldi. Kemana 8 yaşında amatör olarak başladı. 5. Sınıfı bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nı 1.lik ile kazandı. Derslerindeki üstün başarısından dolayı oda müziği ve oda orkestrası gruplarının baş kemancılığını üstlendi. Türkiye Eğitim Derneği orkestrasına katıldı ve Türkiye'nin bir çok yerinde verilen konserlerde 1. Keman olarak çaldı. Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ve Ankara Gençlik Senfoni Orkestası konserlerinde çaldı. Cihat Aşkın, Can Özhan, Ozan Sarı, Olgu Kızılay, Sevil Ulucan, Özcan Ulucan, Igor Pikayzen, Irina Muresanu, Remus Azoitei, Ildiko Moog gibi ünlü kemancılarla çalıştı. Lise yıllarında Romanya'da Kabalevsky Keman Konçertosu'nu seslendirdi. Rengim Gökmen, Erol Erdinç, Tolga Taviş, Oğuzhan Kavruk, Burak Tüzün, Orhun Orhon, Işın Metin gibi şeflerle çeşitli büyük orkestralarda konserler verdi. Birçok oda müziği, orkestra, dernek etkinliklerinde ve solo etkinliklerde yer aldı. Hacettepe Üniversitesi Lise Orkestrası’nın baş kemancılığını üstlendi. Türkiye Uluslararası Gençlik Filarmoni Orkestrası seçmelerini kazandı. Bu Orkestra’da 1. Keman olarak Almanya, Viyana, Varşova, Prag, Bratislava’da konserler verdi. 2017-2018 yılı öğretim döneminde Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nın lisesinden üstün başarı belgesi ile mezun oldu. Kemandaki seviyesini çok daha ileriye taşıyabilmek, ilerleyen senelerde yurt dışında eğitimine devam edebilmek, ülkemizi ve memleketimizi yurt dışında iyi bir şekilde temsil edebilmek için eğitimine İzmir 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Ildiko Moog ile devam ediyor.

    Belediye Başkanlığı olarak, ilçemizi gururla temsil eden Çağatay SEÇKİN’e müzik yaşamında başarılarının devamını diler, SEÇKİN ailesini tebrik ederiz.


pasaport kayıt pasaport kaydı
gerze fotoğrafları