Anadolu’dan Türküler Dinledik

Anadolu’dan Türküler Dinledik

 

    Gerze Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu “Anadolu’dan Türküler” Konseri’yle gönülleri birkez daha mest etti.

    TBMM Divan Üyesi ve Sinop Milletvekili Barış KARADENİZ, Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, İl Genel Meclis Üyesi Necmettin ÇAKIR, CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş YÜKSEL, CHP Gerze İlçe Başkanı Nihat ERDAL, CHP Gerze Belediyesi Meclis Üyesi Adayları ve türkü sever dostların katıldığı gecede Belediyemiz Sedat IŞIDI Kütür ve Sanat Merkezi adeta tıka pasa doldu.

    Sandalyelerin dahi yetmediği konsere ilgi yoğun olurken Şef N. Semih BEŞCANLAR’ın korosu dinleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.Hüzünden, coşkuya izleyicilerin yoğun duygular yaşadığı konserin son bölümü ise vatandaşların bolca alkışı eşliğinde sona erdi.

    Konserin sonunda Başkan BELOVACIKLI çiçek takdimi için sahneye davet edilirken; “Öncelikle bir konuya açıklık getirmek istiyorum.Ben, 2009 yılında yaptığım konuşmalarda Gerze’yi 12 Eylül öncesine döndürmek istiyorum demiştim.Bunu söylememde ki tek gaye, Gerze’yi 12 Eylül öncesinde ki gibi Kültürel ve Sanatsal faaliyetlerin yoğun yaşandığı bir ilçe haline getirmekti.Bugün geldiğimiz noktada bunu başarmış görünüyoruz.Ayrıca yine çok yoğun katılımlı bir gece yaşadık.Sizlere ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Ayrıca söz veriyorum.Birdahaki dönem daha büyük bir Kültür ve Sanat Merkezi yapacağım.” Dedi.

    Başkan BELOVACIKLI’nın konuşmasından sonra alkış tufanı yaşanırken gece, çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.


gerze fotoğrafları