RESTORAN, LOKANTA VB.HİZMET SEKTÖRÜNDE FAALİYET SÜRDÜREN İŞLETMELERİMİZE DUYURU

RESTORAN, LOKANTA VB.HİZMET SEKTÖRÜNDE FAALİYET SÜRDÜREN İŞLETMELERİMİZE DUYURU

 

    Değerli hemşehrilerimiz;

    Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’mızca açıklanan Koronavirüs (COVID-19) önlemleri kapsamında ilçemizde faaliyet sürdüren restoran, lokanta vb.hizmet sektöründe ki işletmelerimiz;

1-Masalar arası mesafe bir metreden az olmayacak şekilde (tercihen 2 metre) düzenleme yapılacak.

2-Odalar ve diğer kapalı alanlardaki camlar günlük rutin temizlik esnasında açık olacak ve temizlik sonrası en az bir saat havalandırılacak.

3-Özellikle ellerle sık dokunulan yüzeyler, kapı kolları, bataryalar, tırabzanlar, düğmeler, telefon ahizesi, ortak kullanım alanlarındaki tuvalet ve lavabo temizliğine özen gösterilecek.

4-Bardak ve tabak gibi ortak kullanılan eşyalar her kullanım sonrasında su ve deterjanla yıkanacak ve kullanımına kadar temiz bir ortamda saklanacak.

5-Restoran çalışanları, el temizliğine dikkat edecek. Eller en az 20 saniye boyunca sabun ve suyla yıkanacak, sabun ve suyun olmadığı durumlarda alkol bazlı el antiseptikleri kullanılacak.

6-Herhangi bir solunum yolu enfeksiyonu (ateş, öksürük, solunum sıkıntısı vb.) bulgusu olan personel şikayetleri düzelene kadar çalıştırılmayacak.

7-Misafirlerin kişisel eşyalarına temas eden kişiler, bu tür işlemler sonrasında derhal ellerini yıkayacak veya alkol bazlı el antiseptiğiyle el temizliği yapacak.


gerze fotoğrafları
Whatsapp Hattı