BAŞKAN ŞENSOY'UN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN ŞENSOY'UN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

 

     “29 Ekim, çarıkla bastığın toprağa sahip çıkmaktır.Mezarın olacağını bile bile ellerinle siper kazmaktır 29 Ekim.Bir tas hoşaf, yarım ekmekle doymaktır.29 Ekim, 25 kg’lık mermiyi saatlerce sırtında taşımaktır.29 Ekim, köyden cepheye 1000 kişi çıkıp, 1 kişi dönmektir.Dönmeyeceğini bile bile, çocuğunu, eşini beklemektir.29 Ekim, bütün dünyanın karşısında dimdik durmaktır.29 Ekim, Bayramdır.

      Ulu Önderimiz Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 29 Ekim 1923 tarihinde  “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

      ATATÜRK’ün hedef olarak gösterdiği çağdaş bir ülke olma yolunda demokratik Cumhuriyet rejimi ile kat ettiğimiz mesafe küçümsenecek gibi değildir. Cumhuriyet bize ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Fakat sadece Cumhuriyete sahip olmak yeterli değildir. Önemli olan onu korumak, ona layık olmak ve sahip çıkmaktır. Hürriyet ve bağımsızlığın kıymetini erdemli, özverili, çalışkan gençler, savaş alanlarında şehit düşenler kadar iyi bilirler. Bağımsızlık,  Hürriyet ve Cumhuriyet bundan böyle savaşarak değil, bunların değerini bilerek korunacaktır.

     Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

     Saygılarımla.

Cevat ŞENSOY

Gerze Belediye Başkanı

 


gerze fotoğrafları
Whatsapp Hattı