Başkan ŞENSOY’un M. Akif ERSOY’u Anma Mesajı

Başkan ŞENSOY’un M. Akif ERSOY’u Anma Mesajı

 

    “İstiklal Marşı’mızın yazarı, İstiklal Harbi’mizin büyük mücadele adamı,  ilim, irfan geleneğimizin en mühim halkalarından biri olan Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Vefatının 84. Yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.

     Milli mücadele yıllarında yazdığı şiirleri, yazıları ve Anadolu’nun değişik vilayetlerinde verdiği vaazlarıyla, karamsarlığa düşen aziz milletimize mücadele ruhunu aşılayarak, İstiklal Savaşının kazanılmasında büyük katkılarda bulunan Mehmet Akif ERSOY, eserleriyle ve yılmak bilmeyen azmiyle günümüzde de bizlere ışık tutmaya ve öncülük etmeye devam etmektedir.

     O, yaşadığı dönemin zorluklarına rağmen değerlerine ve davasına bağlılığı, milletine, dostlarına karşı şefkatli, merhametli, mütevazı olması, Ülkesini, ideallerini, inancını tehdit edenlere karşı dik duruşu ile her zaman örnek şahsiyetlerden biri olarak milletimizin gönlünde müstesna yerini almıştır.

     Bugün bizlere düşen görev; milli birlik ve beraberliğimizin temel unsurlarını, milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu, vatan ve bayrak sevgisini, mücadeleci ruhunu en iyi biçimde tasvir eden büyük dava adamı Mehmet Akif ERSOY’u ve eserlerini iyi anlamak ve gelecek nesillere aktarmaktır.

     Bu duygu ve düşüncelerle; eserleri ve hayatıyla bir fazilet abidesi olan Vatan Şairi Mehmet Akif ERSOY’u vefatının yıldönümünde bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.”

Cevat ŞENSOY

Gerze Belediye Başkanı


gerze fotoğrafları
Whatsapp Hattı
sinop emlak sinop satılık daire sinop kiralık daire