YENİ YIL ÖNCESİ DENETİM

YENİ YIL ÖNCESİ DENETİM

 

    Gerze Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe merkezindeki marketlerde fiyat etiketi, kasaplarda etlerin damgası ve kesim yerleri, fırın ve lokantalarda da hijyen denetimi gerçekleştirdi.

    Zabıta ekipleri ürünlerin fiyatlarında artış yaparak haksız kazanç elde edilmesini engellemek amacıyla denetimlerini sürdürürken, hijyen koşullarında da eksiklikler yaşanmaması adına çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanımız Cevat ŞENSOY’un talimatı üzerine çalışmalarını sürdüren zabıta ekipleri vatandaş tarafından da takdirle karşılandı.

    Ekipler, markette rafları dolaşarak etiketleri inceleyip fahiş oranda fiyat artışı yapılıp yapılmadığını tespit etmeye çalışırken. yüksek oranlarda fiyat artışı yapılması halinde haksız kazanç elde etmek üzere böyle bir girişimde bulunanlara cezai işlem uygulanacağını hatırlattı.Ayrıca, kasap, fırın ve lokantalarda Koronavirüs döneminde uygulanan tedbirler kapsamında hijyen denetimlerini sıklaştıran ekiplerimiz, paket servis hususunda da talebin arttığı bu dönemde üretim alanlarında incelemelerini gerçekleştirdi.

    Zabıta ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan ŞENSOY; “Haksız kazanç elde etmek üzere çeşitli ürünlerde fiyat artışı yapmak isteyenlere fırsat vermiyoruz. Zabıta ekiplerimiz ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde bu çalışmalarını sürdürüyor. İşletmeler belirli aralıklar denetleniyor. Esnaflarımızın bu hassasiyetleri göz önünde bulundurması gerekiyor. Misafirperverliğiyle, dürüstlüğüyle hak ve hukuk konusundaki titizliğiyle bilinen esnafımızın bu tarz bir girişimde bulunmayacağını umut ediyorum.Pandemi döneminde paket servis durumları da artış gösterdi.Bu kapsamda da lokantalar olmak üzere kasap ve fırınlarda da denetimlerimizi sürdürdük.Halk sağlığı en önemli konulardan birtanesi.Bizler de denetimlerimizde vatandaşın sağlığını gözetmeyece devam edeceğiz.” dedi.


gerze fotoğrafları
Whatsapp Hattı
sinop emlak sinop satılık daire sinop kiralık daire