Başkan ŞENSOY'UN Miraç Kandili Kutlaması

Başkan ŞENSOY'UN Miraç Kandili Kutlaması

 

    “Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) Efendimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya vasıl olmasını dualarla idrak ettiğimiz önemli bir gün yaşıyoruz.

     Miraç bir arınma ve Allah’a yükseliştir. Miraç Kandili, manevi ikram, ihsan ve müjdelerle dolu muazzam bir yolculuğun gönülleri, kalpleri ve insanlığın sönmeye yüz tutmuş umutlarını aydınlatmıştır.Böyle özel ve anlamlı günler insanlık alemi için şanslı ve bereketli günlerdir.Nifak tohumlarının defedildiği, kötülüklerin yerini iyiliğe bıraktığı bu özel günlerde kardeşlik, barış ve dostluk duygularımızın yeşermesi ve kalıcı olması için adımlar atılmalıdır.Sosyal ve toplumsal yaraları deşip kanatmakla meşgul olanların mahcubiyet, mağlubiyet ve hayal kırıklığıyla malul olmalarını diliyorum.

     Şunu bilmek lazımdır ki Miraç; tefrikaya karşı birliğin, bozgunculuğa karşı beraberliğin, nefrete karşı bağışlamanın, iftiraya karşı izzetin, günah ve şirke karşı kerem ve kudretin yüce yolculuğudur. Zamanlar üstü bu aziz yolculuk manevi hayatımızda, ruh derinliklerimizde her zaman var olacak, hürmet ve hayranlıkla yad edilecektir.

     Bu duygu ve düşüncelerle başta tüm İslam aleminin, ardından tüm hemşehrilerimin Miraç Kandili’nin hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını diler,  birlik ve beraberlik içerisinde mücadele verdiğimiz bu günlerde Mübarek Miraç Kandili'nin bizi biran evvel sağlıklı ve ferah günlere kavuşturmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim."

Cevat ŞENSOY

Gerze Belediye Başkanı


gerze fotoğrafları
Whatsapp Hattı

sinop emlak sinop pansiyon sinop günlük kiralık daire sinop web tasarım güneş paneli güneş enerjisi güneşten elektrik üretme