Başkan ŞENSOY’un İstiklal Marşı’mızın Kabulü ve M.Akif ERSOY’u Anma Mesajı

Başkan ŞENSOY’un İstiklal Marşı’mızın Kabulü ve M.Akif ERSOY’u Anma Mesajı

 

    "Türk Milleti’nin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milli Marş olarak kabul edilmesinin yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.

     İstiklal ve istikbal mücadelemizin en çetin geçtiği dönemlerde, yüreği vatan-millet sevgisiyle ve bağımsızlık aşkıyla yanan Mehmet Akif ERSOY’un yazdığı İstiklal Marşımız, aziz milletimizin hislerine tercüman olmuştur.

     Aziz milletimizin milli ve manevi değerlerini, acılarını ve duygularını yüreğinde hisseden Mehmet Akif; bilgisini, heyecanını ve umudunu milletiyle paylaşmış; diriliş harekatının başlamasına, milli mücadele ruhunun alevlenmesine katkı sağlamıştır. Mehmet Akif, İstiklal Harbini zafere götüren süreçte kürsülerdeki konuşmalarıyla, at sırtında Anadolu’da yaptığı seyahatlerle, derinlikli yazılarıyla, bin bir zahmetle çıkardığı dergi nüshalarıyla milletimizi aydınlatmış, umut ışığı olmuştur. Milli şairimiz Mehmet Akif, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ derken de, İstiklal mücadelesinde ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getirmiş, milletimizin o zor şartlar altında gösterdiği kahramanlığı tarihe altın harflerle kazımıştır.

    Bu duygular içerisinde İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilişinin 100. yıldönümünde; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi ve Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u rahmet ve minnetle anıyorum.”

Cevat ŞENSOY

Gerze Belediye Başkanı


gerze fotoğrafları
Whatsapp Hattı

sinop emlak sinop pansiyon sinop günlük kiralık daire sinop web tasarım güneş paneli güneş enerjisi güneşten elektrik üretme