BAŞKAN ŞENSOY'UN 5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ TEBRİK MESAJI

BAŞKAN ŞENSOY'UN 5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ TEBRİK MESAJI

 

    “Toplumumuzdaki hak ve özgürlüklerin savunucusu olarak fedakarca hizmet eden, kamu vicdanına ve yasalara bağlı olarak mesleklerini icra eden Avukatlarımızın meslekleri gerçekten kutsal meslekler arasındadır.

      Avukat, bağımsız savunmanın temsilcisidir. Avukatlar, hukuk devletinin ve adaletin olmazsa olmazlarıdır.Hukuk sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından olan avukatlarımız yargı sisteminin en önemli aktörleri arasındadır. Toplumumuzun huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamaları için gerekli olan adaletin sağlanmasında önemli bir yere sahiptirler.Birey hak ve özgürlüklerinin savunulmasında, hakların korunmasında, hukukun üstünlüğünün var olmasında yılmadan çaba gösteren Avukatlarımız , toplumsal ilişkilerde karşılaşılan sorunların giderilmesinde de çok önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

      Bu duygu ve düşünceler içinde Tüm Avukatların, İstanbul Barosu'nun temellerinin atıldığı 5 Nisan 1878 tarihiyle birlikte ilan edilen  Avukatlar Gününü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım."

Cevat ŞENSOY

Gerze Belediye Başkanı


gerze fotoğrafları
Whatsapp Hattı

sinop emlak sinop pansiyon sinop günlük kiralık daire sinop web tasarım güneş paneli güneş enerjisi güneşten elektrik üretme