BAKAN DÖNMEZ; “GERZE HEM TEMİZ ENERJİ ÜRETECEK, HEM GELİR SAĞLAYACAK”

BAKAN DÖNMEZ; “GERZE HEM TEMİZ ENERJİ ÜRETECEK, HEM GELİR SAĞLAYACAK”

 

    2019 yılı ekim ayından bu yana yapılan çalışmalar meyvesini verdi.

    İlçemiz Yaykıl Köyünde bulunan belediyemize ait yaklaşık 20.000 m²’lik alanda “Temiz Enerji İle Arazi Tipi GES” “Enerji Tarlası projesi ile 900 kW elektrik enerjisi üretilmek üzere YEDAŞ Genel Müdürlüğünden Çağrı mektubu alınarak uygulama projeleri yapılmış ve en son 16 Haziran Çarşamba günü uygulama projeleri de YEDAŞ Genel Müdürlüğü tarafından onaylanarak bağlantı anlaşması yapılmıştır.

    İlçemizi heyecana boğan bu süreçte İller Bankası Genel Müdürlüğü Uluslararası İlişkiler Daire Başkanlığına resmi başvurular yapılmış ve olumlu geçen sürecin sonlanması beklenmektedir.Maliyeti 1 milyon Euro’yu bulan ve aylık ortalama 300-350.000 TL elektrik enerjisi üretim kapasitesine sahip bu tesis için geri sayımın başladığını söyleyebiliriz.

    İlçemize ziyarette bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih DÖNMEZ’e proje hakkında bilgilendirme sağlanırken, Bakan DÖNMEZ’de böylesine önemli bir projenin Gerze’ye önemli bir katmedeğer sağlayacağını belirtti.

    Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan ŞENSOY; “Bu güzel projenin hayata geçirilmesi ilçemiz için hayati önem taşımakta olup titizlikle yürütülen çalışmalarda sona gelinmiştir.Bu aşamaya gelinirken bizlerden desteklerini esirgemeyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih DÖNMEZ’e, Sinop Milletvekilimiz Sayın Dr. Nazım MAVİŞ'e, AK Parti Sinop İl Başkanı Sayın Uğur GİRESUN'a, Enerji Danışmanı  Sayın Satılmış ÇAYIR ve Ümit DEMİRSOY’a ve Çevre Mühendisimiz Sayın Uğur ÇETİN'e teşekkür ederim.” Dedi.


gerze fotoğrafları
Whatsapp Hattı

sinop emlak sinop pansiyon sinop günlük kiralık daire sinop web tasarım güneş paneli güneş enerjisi güneşten elektrik üretme