GERZE YANGINI VE DEPREM KAYIPLARIMIZ ANILDI

GERZE YANGINI VE DEPREM KAYIPLARIMIZ ANILDI

 

    Bugün 13 Şubat.

    Hava her ne kadar soğuk da olsa yüreklerimiz hala sımsıcak.

    Bugün Gerze’mizin küllerinin doğuşunun 67.sene-i devriyesi.

    Gerze Yangını’nın 67.yıldönümü ve 10 ilimizde yaşanan deprem felaketi neticesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız anısına anma programı düzenlendi.

    İlk olarak Gerze Cinlideğirmen Mezarlığı’nda yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımız mezarı başında dualarla anılırken, akabinde ise Merkez Camii’nde Yangın ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için mevlid okutularak lokum dağıtıldı.

    Anma programının devamında ise Gerze Belediyesi Sedat Işıdı Kültür ve Sanat Merkezi’nde etkinlik gerçekleşti.

    Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan etkinlik, Belediye Başkanımız Cevat ŞENSOY ve ilçemiz Kaymakamı Tekin DUNDAR’ın konuşmalarıyla devam etti.Başkan ŞENSOY konuşmasında Gerze Yangını’nın tarihçesinden bahsederken sözlerinin sonunda Gerze Yangını’nda hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Hatıra Orman yapılacağını belirtti.

    Programın son bölümü ise Gerze Yangını Belgeseli gösterimi, Kur’an Tilaveti ve yangını yaşayan kıymetli büyüklerimizin anılarını anlatmalarıyla devam etti.

    Belediye Başkanlığı olarak 13 Şubat 1956 Gerze Yangını’nda hayatını kaybeden 21 canımıza ve 10 ilimizde yaşanan deprem felaketinde ebediyete irtihal eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diler, bir daha böylesine felaketlerin yaşanmamasını niyaz ederiz.


gerze fotoğrafları
Whatsapp Hattı