ASILSIZ HABER HAKKINDA KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİDİR

ASILSIZ HABER HAKKINDA KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİDİR

 

                Yerel haber sitesinde Belediyemize ait hurdaların ihalesiz olarak satıldığına ilişkin asılsız ithamlarda bulunulmuş, bu durum karşısında tarafımıza söz hakkında doğmuştur.

Öncelikle, yerel bir haber sitesinde manşet olan Belediyemizle ilgili ithamların tamamen asılsız olduğunu belirtmek isteriz. Halkımızı bilgilendirmek amacıyla bu konuya açıklık getirmek gerekirse; Belediyelerde hurda satışı öncelikli olarak MKE (Makine Kimya Endüstri) kurumuna yapılmakta olup; MKE fiyatlarının düşük olduğu durumlarda ise belediyeler daha fazla gelir sağlamak amacıyla hurda satışını 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunuyla yapmaktadır. 2023 yılı içerisinde belediyemiz tarafından MKE’ye herhangi bir hurda satışı yapılmamış olup, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunuyla da hurda satışı henüz gerçekleştirilmemiştir. Habere konu olan hurdalar Belediyemiz Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne ait çalışma sahasında yer alıp; aynı saha içerisinde yer alan baz istasyonunun bakımı için belediyemize ait araçlarla belediyemizin bir başka çalışma sahası olan Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait depoya taşınmıştır.

Bahsi geçen hususla alakalı tüm durumun bundan ibaret olduğunu belirtir, açıklamamızın da aynı şeffaflıkla yayınlanacağı inancımızla saygılar sunarız.


gerze fotoğrafları
Whatsapp Hattı

sinop web tasarım sinop avukat sinop ceza avukatı