LAĞIM DEĞİL, YALAN!!!

LAĞIM DEĞİL, YALAN!!!

 

    İlçemizde yerel bir haber sitesi yine maalesef yayınladığı yalan haberle halkımızı tedirgin etmeye ve Gerze’mizin ismini karalamaya gayret etmiştir.

    Bahsi geçen yerel haber sitesinde “İnsanların Denize Girdiği Alana Lağım Akıyor” başlığıyla yayınlanan haberde ilçemiz liman içi mevkiine lağım aktığı ve deniz suyunun pislendiği belirtilmiştir.

    Gerze’mizde deniz suyunun temizliği analiz raporlarıyla tescil edilirken bu yanlış haberi de düzeltmek yine bize düşmüştür.

    Gerze, 21.000 civarında yerleşik nüfusa sahiptir. İlçemiz özellikle Kurban Bayramı ve ertesinde 60-65.000’li rakamlara ulaşan nüfusa sahip olmuştur.Bunun sonucu olarak böyle bir nüfusa hizmet verebilmek adına hazır olan ekiplerimiz cansiperane bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.Bu süreçte İskele Mevkiiinde çamlıkta bulunan terfi pompalarının ve merkezin 19 Mayıs Mahallesi halı saha yanında bulunan terfi merkezi ve pompaların bakımları rutin olarak yapılmış olup günlük ve saatlik periyotlarda kontrolleri devam etmektedir.

    Ayrıca, ilçemizde faaliyete geçirdiğimiz Derin Deniz Deşarjı ve Ön Arıtma Tesisi ile birlikte tesisin durmasına sebep olacak bir arıza olmadığı takdirde lağımın denize akması söz konusu değildir.

    Ancak bu süreçte sizlerden isteğimiz su tüketimine dikkat edilmesi, her türlü bitkisel yağ ve margarin atıkları ile ıslak mendil ve benzeri atıkların kanalizasyona verilmemesidir.

    Ayrıca 3194 sayılı İmar kanunu gereği apartmanların hanelerin yağmur suları giderlerini izinsiz olarak kanalizasyona bağlayan kişiler hakkında da tespit çalışmaları başlamış olup yasa gereğinin yapılacağını bildirmek isteriz.

    Unutulmamalıdır ki;

    Bizler daha önce yaşanmış bu ve buna benzer hadiselerde tüm şeffaflıkla açıklamamızı yapmış, lağımın denize aktığı durumlarda sebepleri ve çalışmaları yine tüm şeffaflığıyla vatandaşlarımıza açıklamayı borç edinmiş bir anlayışa sahip kurumuz.

    Sözün özü;

    Gerze’de terfi merkezlerimizde rutin çalışmalar sağlandığı için denize lağım akma gibi bir durum söz konusu değildir.


gerze fotoğrafları
Whatsapp Hattı

sinop web tasarım sinop avukat sinop ceza avukatı