GEZEN SİNEMA ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞTU

GEZEN SİNEMA ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞTU

 

    T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri ve Sinema Genel Müdürlüğü film katkılarıyla ülkemizin dört bir yanında çocuklarla buluşan Gezen Sinema Tırı Gerze’mizde çocuklarımızla buluştu.

    31 Temmuz tarihinde ilk gösterimini gerçekleştiren ekip ilçemizde şuana kadar geçirdiği 2 gece yaklaşık 2 bin vatandaşımızı misafir etti.İlçemiz Festival Alanında gerçekleştirilen etkinlikte çocuklarımızla birlikte şarkılar söylenerek oyunlar oynanırken miniklerimize de Belediyemiz tarafından kitap armağan edildi.

    İlk gece “Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı” film gösterimi, ikinci gece ise “Eyvah Eyvah” gösterimi gerçekleşirken Belediye Başkanımız Cevat ŞENSOY tarafından da çocuklarımıza patlamış mısır ve pamuk şeker ikramında bulunuldu.

    Gerze’mizin kültürel ve sanatsal anlamda her zaman ileriye taşınması adına projelerin devam edeceğini belirten Başkan ŞENSOY, “Gerze, tarihine baktığımızda kültürel ve sanatsal anlamda her zaman öncü olmuş bir ilçe.Yazlık sinemalar ise özlenen ve Gerze’nin dokusunu yansıtan projelerdir.Bizler, geçmişe özlemi dindirerek gelecek kuşaklara güzel anılar bırakmak adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”dedi

    Gezen Sinema Tırı 04 Ağustos tarihine kadar devam edecek olup, çocuk şenliği coşkusunu yaşamak isteyen tüm vatandaşlarımızı etkinliğimize bekleriz.


gerze fotoğrafları
Whatsapp Hattı

sinop web tasarım sinop avukat sinop ceza avukatı