ENERJİ TARLASI PROJESİNDE SONA GELİNDİ

ENERJİ TARLASI PROJESİNDE SONA GELİNDİ

 

    Belediye Başkanımız Cevat ŞENSOY’un 2019 yılında göreve başladığı günden bu yana en çok önem verdiği projelerden birisi olan GES (Gerze Enerji Tarlası) Projesi’nde son aşamaya gelindi.

    Ağustos Ayı Olağanüstü Meclis Toplantısında proje hakkında meclis üyelerine bilgi aktaran Belediye Başkanımız yaptığı açıklamada; “Gerze Belediyesi’nin tüm işletmeleri, parkları, destek hizmetleri gibi aydınlatma ile ilgili tüm alanlardaki giderlerin 900 kW olduğu hesaplanırken, yapılacak güneş panelleriyle bu değerin üzerine çıkılarak Gerze Belediyesi hem elektrik maliyetini kısa zamanda amorti edecek hem de elektrik satabilecek.

     SON TEKNOLOJİ PANELLER KULLANILACAK

    Yapılacak güneş panellerinin yerli üretim olduğu, üretimin güneş ısısından değil gün ışığından yararlanılarak yapılacağı böylelikle güneş olmayan havalarda bile paneller elektrik üretmeye devam edebilecek. Güneş panellerinin ürettiği elektrik enerjisinden şu anki fiyatlandırmaya göre aylık KDV hariç 2 milyon 300 bin liralık bir gelir bekliyoruz.

    Bu işi kaynağında çözmek için Dereyeri su deposunda ve bağlı bulunduğu arazide, arazi tipi güneş enerjisi santrali yapımına karar verdik. İller Bankası Uluslarası İlişkiler Daire Başkanlığı’yla finansman konusunda görüşmemiz oldu. Daha sonra teknik ekip uzmanımız Satılmış ÇAYIR ve teknik ekibimizle birlikte çalışmalara başlandı. Bu uğraşlarımız sonucunda 02 Mart 2021 tarihinde çağrı mektubu onayıyla birlikte  24 Nisan 2021 tarihinde 900 kW bağlantı anlaşması imzaladık.”dedi.


gerze fotoğrafları
Whatsapp Hattı

sinop web tasarım sinop avukat sinop ceza avukatı