Hamide Ceren ERDOĞAN

 

    1992 yılında Gerze’de doğdu. İlk ve ortaokulu Gerze Haşim ve Zehra Tarı İlköğretim Okulu, Lise eğitimini Gerze Şehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

    2010-2014 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiş olup, 2.Uluslararası Çocuk Koruma Kongresi, Stajyer Avukatlar Eğitim Programı, Çocuk Haklarının Hayata Geçirilmesinde TBB ve Baroların Rolü İstişare ve Ortak Eylem, Liderlik Seminerleri, Ceza Adaleti ve İnsan Hakları Konferansı, Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması, Karadeniz Bölgesi Baroları Çocuk Hakları Çalıştayı ve Çocuk Hakları Eğitimleri ile birlikte Adalet Bakanlığı Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı seminer ve kurslarına katılım göstermiştir.

    2015-2016 yılları arasında Sinop Adliyesi ve Sinop Hukuk Bürosu’nda Avukatlık Stajını tamamlamanın ardından, Sinop Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmekle birlikte kendi bürosunda Serbest Avukatlık yapmaktadır. 2019 Mahalli İdareler ve Genel Seçimleri’nde AK Parti’den Gerze Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçilmiştir.

    Orta seviyede İngilizce bilmekte olup, evlidir.gerze fotoğrafları
Whatsapp Hattı